Анонси заходів

Чому собаки так сильно бояться грози

Собаки вважаються сміливими тваринами, недарма вони захищають будинки від грабіжників і беруть участь в рятувальних операціях. Тому більшість господарів так турбуються про своїх вихованців, коли бачать їх панічна поведінка мало не за день до грози.

Експерти підтверджують, що всьому виною страх, але не змогли знайти єдине пояснення. Якщо природа заклала в тварин потреба в захисті своєї території, то вони будуть кидатися на загрозу.

Але в разі, коли також на генетичному рівні є схильність до реакції на зміну атмосферного тиску, то собаки починають “сходити з розуму”. Ознаками такого страху можуть стати притиснуті вуха і хвіст, широко розкриті очі, прискорене дихання і позіхання.

Але в ветеринарії існують і інші версії такої реакції. Наприклад, собаки чуйно реагують на електрику, яке посилюється перед грозою. Є теорія про спадкової передачі страху у тварин.

Змінити таку реакцію вихованця ніяк не можна, можна тільки полегшити цей період. Кінологи пропонують з’ясувати, де від грози ховається собака і зробити це місце максимально комфортним.