Анонси заходів

Що робити, коли цуценя вже вдома?

Ура, нарешті настав довгоочікуваний день!

Напевно, всі члени вашої родини згорають від нетерпіння і бажання пограти з новим улюбленцем. Однак не слід поспішати – переконайтеся, що ви надали своєму пухнастому другу досить часу для того, щоб він трохи звик до нової, незнайомої обстановки.

Треба зробити ще кілька речей, коли ваш новий улюбленець буде вже вдома:

  • Постарайтеся приділити вашому новому улюбленцю достатньо часу, що допоможе йому звикнути до незнайомої обстановки, а також встановіть новий розпорядок дня. Робота на дому або кілька вихідних дозволять вам провести час поруч з ним.
  • Підберіть вашій собаці ім’я. Взагалі, вибір клички – це один з найкумедніших і приємних після придбання нового улюбленця моментів. Як тільки ви оберете те ім’я, яке вам подобається найбільше, відразу ж почніть використовувати його при спілкуванні з собакою – і дуже скоро чотириногий друг звикне до своєї клички і навчиться відразу ж підходити до вас, як тільки почує власне ім’я!
  • Розробіть особливі правила поведінки, призначені для нового улюбленця. Дуже важливо, щоб всі члени сім’ї були про них інформовані і обов’язково їх дотримувалися, адже в іншому випадку цуценя буде бентежити те, що одна людина дозволяє йому робити речі, які забороняють всі інші. Пам’ятайте: новий вихованець може дуже легко обзавестися шкідливими звичками, якщо його не контролювати. Наприклад, якщо цуценяті один раз дозволили взяти їжу зі столу, не дивуйтеся, коли це буде повторюватися постійно! Крім того, деякі правила повинні бути встановлені і для членів вашої родини. Наприклад, якщо ви знаєте, що ваш вихованець любить все пробувати на смак, то попросіть домочадців не залишати дороге взуття або мобільні телефони в межах досяжності гострих зубів цуценя.
  • В будь-якій ситуації залишайтеся спокійні. Повірте, оточити вашого нового вихованця в перші дні його перебування в будинку надмірною турботою і любов’ю не важко (особливо це стосується дітей та молодших членів сім’ї), проте навряд чи подібний надмірний прояв почуттів буде корисно вашому чотириногому другу. Тому спочатку постарайтеся завжди стежити за дітьми і давати собаці від них відпочити, принаймні до тих пір, поки вона не звикає до нового оточення.
  • Проводьте зі своїм новим вихованцем якомога більше часу. Якщо ви взяли відпустку, щоб доглядати за ним, постарайтеся підготуватися заздалегідь і до того періоду, коли вийдете на роботу. Для цього протягом першого тижня перебування цуценя у вашому будинку залишайте його одного на короткі, потроху збільшуючи відрізки часу. Повірте, це вкрай важливо: ви ж не хочете як-небудь повернутися з роботи і побачити меблі, зіпсовані заскучавшим на самоті вихованцем.

 Як можна частіше грайте, навчайте його і дресируйте – і ви з радістю побачите, який щасливий і задоволений ваш улюбленець і як швидко він росте, стаючи найближчим і відданим вашим другом!