Новини

Придбання собаки

Взяти собаку з притулку або розплідника для бездомних тварин – це гідний вибір, але нелегка справа.

Плюси рішення взяти собаку з притулку

 • Як правило, дорослі собаки з притулку мають більш спокійний характер, ніж маленькі непосидючі цуценята. Крім того, тварини з притулку вже звикли до певного розпорядку дня і засвоїли ту чи іншу манеру поведінки, що дозволить не приділяти їх навчанню так багато часу, як стандартному дресируванню цуценят.
 • Деякі дорослі собаки, взяті з притулку, вже навчені розуміти і виконувати прості команди.
 • Співробітники притулку володіють досить повною інформацією про своїх тварин: наприклад, про стан їх здоров’я і про колишні умови життя. Ці відомості неодмінно допоможуть вибрати ту собаку, яка ідеально підійде вашій родині і буде відповідати вашому способу життя. Наприклад, можна взяти собаку, про яку відомо, що вона відмінно ладнає з дітьми та іншими домашніми тваринами.
 • Завдяки допомозі співробітників притулку ви неодмінно знайдете серед безлічі собак, що містяться в розпліднику, ту, яка ідеально підійде саме вам.
 • І, звичайно ж, найважливіше – взявши собаку з притулку, ви допоможете тварині і подаруєте їй щасливе життя, наповнене любов’ю і турботою, – життя, якого ваш улюбленець по-справжньому заслуговує!

Не забувайте, що перед тим, як придбати пса і привести його додому, необхідно заздалегідь обміркувати цілий ряд найважливіших питань. Наприклад, якщо ви взяли собаку з притулку, треба бути готовим до того, що у вашого нового вихованця можуть бути свої власні звички, які багато в чому залежать від його способу життя до потрапляння в притулок. Ось чому так важливо продумати і заздалегідь врахувати подібні делікатні моменти, які можуть серйозно вплинути на ваші стосунки з чотириногим другом.


Про що слід подумати перед тим як взяти собаку з притулку

 • Собаці необхідно багато вільного простору і їй явно не сподобається постійно перебувати в тісному, замкнутому приміщенні. Добре подумайте, чи достатньо у вашій квартирі місця для чотириногого друга?
 • Пам’ятайте: для повноцінного догляду за собакою недостатньо лише факту, що у вашому серці є для неї місце! Їй потрібні не тільки любов і турбота, а й багато часу для ігор і спілкування. На відміну від кішок, собаки набагато більше потребують уваги своїх господарів – їм просто необхідні щоденне навчання і цікаві динамічні ігри. Тому подумайте, чи достатньо у вас часу, щоб задовольняти всі емоційні, психологічні, соціальні і фізичні потреби вихованця.
 • Дорослі та літні собаки часто вже мають цілком сформовані звички і модель поведінки – і повірте, їх вкрай важко змінити! Майте на увазі, що вам в будь-якому випадку знадобиться певний час для того, щоб ваш чотириногий друг зумів пристосуватися до життя з вами. Не лякайтеся: дорослих собак цілком можна навчити новим трюкам і командам!
 • На жаль, деякі собаки потрапляють в притулки через погане поводження з ними в минулому. У подібних випадках в пам’яті тварини можуть залишитися безліч поганих спогадів, які, в свою чергу, здатні породити ті чи інші поведінкові розлади. Ось чому перед тим, як забирати улюбленця додому, необхідно дізнатися у співробітників притулку якомога більше відомостей про його минуле – тоді ви будете в курсі, чого можна очікувати від вашого чотириногого друга.
 • Пам’ятайте: знайомити собаку з притулку з новим будинком і його мешканцями потрібно дуже обережно і акуратно! При цьому майте на увазі, що цуценята набагато швидше і простіше звикають до нової обстановки, ніж дорослі собаки з притулку. Додаткову інформацію з даної теми ви можете знайти в нашій спеціальній статті, присвяченій особливостям знайомства собаки з іншими тваринами.
 • Догляд за собакою пов’язаний з певними фінансовими витратами, в тому числі з витратами на страхування тварини, візити до ветеринарного лікаря і покупку корму. Тому, перш ніж взяти собаку з притулку, переконайтеся, що ви можете собі це дозволити у фінансовому плані.
 • Пам’ятайте, що утримання собаки – відповідальність на все її життя! Вкрай важливо забезпечити вихованцеві, взятому з притулку, гідні умови проживання, тому, перед тим як завести собаку, неодмінно переконайтеся, що ви в змозі це зробити.

Пам’ятайте: якщо ви прийняли рішення взяти собаку з притулку, то для майбутнього щастя і благополуччя вихованця необхідно заздалегідь добре обміркувати, що буде краще для вас і вашого нового чотириногого друга. Більш детальну інформацію про те, як зробити ваше спільне життя щасливим і приємним, ви можете знайти в нашому спеціальному посібнику з догляду за собакою.

Як тільки ви визначилися, яку саме собаку хочете, можна впритул приступити до її пошуків!

Безпритульна собака

Щоб завести улюбленця, все потрібно ретельно спланувати, але в житті завжди є місце несподіванки! Наприклад, ви раптом побачите на вулиці і захочете дати притулок бездомному песику. Однак і в цьому випадку є цілий ряд моментів, які треба знати заздалегідь.

По-перше, вам слід переконатися, що у собаки немає власника. Ви можете розпитати про це у сусідів, розклеїти оголошення в вашому районі або спробувати дізнатися щось у ветеринарного лікаря. Якщо ніхто не відгукнеться, то при наявності у собаки мікрочіпа лікар може зробити його сканування, щоб отримати детальну інформацію про власника.

Якщо мікрочіпа немає, або його дані недійсні, або якщо знайти власника не представляється можливим, ви можете взяти собаку собі. Однак перед тим, як привести собаку додому, попросіть ветеринарного лікаря провести її повний медичний огляд, щоб переконатися, що тварина абсолютно здорова і не потребує лікування.

І, найголовніше, пам’ятайте: не має значення, взяли ви собаку з притулку або, за щасливим збігом обставин, підібрали її на вулиці, – в будь-якому випадку, вас чекають великі зміни в житті і безліч щасливих моментів, пов’язаних зі спілкуванням з новим чотириногим другом !