Новини

Діти та собаки

65% батьків впевнені, що їх діти уміють спілкуватися з собаками, але статистика каже зворотне. Зі звітів організації CDC слід, що незахищена група населення щодо покусів є діти у віці до 10 років. Укуси у шию та обличчя найбільш поширені. Це логічно, бо діти у цьому віці невисокого росту, а манера спілкування виражається у тісному контакті. Також є інформація, що дітей кусають собаки, що є членами їх сімей або близько знайомі собаки (родичів або сусідів). Тому слід проводити пояснювальну роботу як з дітьми, так і з їх батьками. Дорослі часто привчають дітей боятися собак, не звертають уваги на сигнали, які вказують на дискомфорт тварини, а прийнятну поведінку з боку собаки не схвалюють.

Нижче наведені поради для дітей, щодо правильної поведінки з собакою:

1. Будь тактовним! Якщо собака боїться тебе, то дай їй час звикнути до тебе. Будь тихим та спокійним, особливо коли знайомишся з новою собакою.

2. Дай собаці простір! Деякі собаки не люблять, коли їх обіймають. Не нав’язуйся. Собаці неприємно коли її тягнуть за вуха та хвіст, або залазять як на коня.

3. Не кричи! У собак дуже чутливі вуха, гучні звуки можуть їх злякати.

4. Не примушуй собаку ділитися! Ніколи не намагайся зібрати у собаки іграшки або їжу.

5. Грай акуратно! Не втікай від собаки, щоб не спровокувати її переслідувати тебе.

6. Прояви повагу! Песики теж мають почуття. Намагайся враховувати їх при спілкуванні з собакою. Завжди при бажанні щось зробити тварині подумай, як буде тобі, якщо хтось зробить щось подібне.