Новини

Заморозки близько! ч.1

Друзі! Настають сильні морози і наші пухнасті підопічні, які живуть на вулицях міста будуть страждати більше всіх … Так, собаки і коти добре пристосовуються до будь-яких погодних умов завдяки підшерстю, але при наявності теплої і поживної їжі, притулку, де можна погрітися і не при настанні такого різкого похолодання. Чим Ви можете допомогти тваринам:

– нагодуйте бездомиша теплою їжею (не гарячою!). Навіть дешевий корм, запарений теплою водою може стати для когось порятунком;

– обладнайте утеплені будку або навіть коробку з ганчірками, щоб тварини погрілись. У таких саморобних укриттях в основу можна покласти невисокі дерев’яні піддони – такі зазвичай використовуються на ринках. Вони підняті над землею на 10-15 сантиметрів: з одного боку, від землі не передається холод, а з іншого – йде вентиляція, в будці нічого не гниє. Зверху ставиться ящик, в крайньому випадку можна використовувати звичайну картонну коробку з-під великої побутової техніки, але тоді важливо її щільно накрити клейонкою – щоб не проникала волога. Гарна ідея використовувати в такій будці утеплювач для підлог і лінолеум. Всередину варто покласти соломи, якщо її немає – старі шуби або іншу теплий одяг.

Птахи теж потребують допомоги в холодну пору року. Головне, не годувати їх пшоном і хлібом. Вони викликають дисбактеріоз, закисають в зобі, що призводить до серйозних отруєнь. Можна давати сирі насіння соняшнику і гарбуза, кормові суміші для птахів, вівсянку, арахіс і різні горіхи. Для воронових підходить сухий корм. У сильні морози добре давати несолоне сало, вершкове масло, сир. Найкраще, що ви можете зробити – подарувати нещасному псу або коту будинок, тепло, сім’ю, свою любов. Подяки та відданості істоти не буде кінця, вже повірте.