Новини

Заморозки близько! ч.2

Ні для кого не секрет, що собаки, як і люди відчувають холод. На зиму пухнастики відрощують шубки, що складаються в основному з підшерстя – більш м’якого і частого волосся, яке утримує тепло. Однак при температурах нижче -10 С °, а також у гладкошерстних і жорсткошерстних собак при більш високих температурах, з’являється можливість отримати обмороження чи навіть померти від переохолодження. Найчастіше страждають периферичні частини тіла тварини, а саме вуха, хвости, лапи та геніталії. Ситуація значно ускладнюється якщо у собаки промокла шерсть. В цьому випадку шерсть втрачає свою теплозахисну функцію і тварина швидко замерзає.

Як це виглядає? Спочатку обморожені ділянки холодні на дотик, чутливість слабка або відсутня, шкіра бліда. Надалі розвивається запальний процес, з’являється набряк і почервоніння. Зона обмороження чітко відокремлена від навколишньої нормальної тканини. Відзначають підвищену хворобливість шкіри і в подальшому повну втрату її чутливості. Можуть з’являтися бульбашки, як при опіку. Тоді навіть найдобріша собака може ставати агресивною через постійний сильний біль.

При переохолодженні пса буде хилити в сон, він буде тремтіти, шкіра буде синюшною, а подих утрудненим і більш рідкісним, ніж в нормі.

При обмороженні важливо негайно помістити тварину в тепло і загорнути його в ковдру. Однак обкладати собаку гарячими грілками і розміщувати у розпечених батарей і обігрівачів – не бажано. Тепло має бути помірним, поступовим і природним. Сам процес відігрівання може супроводжуватися досить неприємними відчуттями. Неприпустимо розтирати відморожені ділянки руками, тканинами, спиртом і тим більше снігом!

При підозрі, що собака відчуває сильну болючість або не відчуває уражених ділянок, якщо з’явилися мокнучі виразки і пухирчастість шкіри, а також якщо тварина раптом втратила свідомість – необхідно термінове звернення до ветеринара!

Нехай ви і ваші пухнастиків будуть здорові!