Статті

Що таке собака на самовигулі, або «Він завжди повертається назад»

За статистикою, 80% собак на вільному вигулі рано чи пізно не повернуться додому.

З них дві третини загине під колесами машин або від рук представників роду людського, решта поповнить ряди бездомних, не знайшовши дорогу додому, і лише мала частина знайде собі новий будинок, за умови, що вони породисті. Деякі непородисті з числа зниклих можуть претендувати на новий будинок. Але через неособливе бажанням людей поселити дворнягу з вулиці, все менше собак знаходять домівку.Якщо ваша собака, яка «завжди поверталася», «така розумна» і «не любить гуляти на повідку», не повернулася додому, не потрібно кричати ВЕЛИКИМИ буквами, що його вкрали. Він, швидше за все, МЕРТВИЙ. З вашої вини. І, швидше за все, помирав він довго, десь на узбіччі дороги, шукаючи в очах байдужих людей Ваші очі.

Заводячи собі тварину ми беремо на себе ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за нього.Собака на вільному вигулі – це безвідповідальність господарів. Вона може бути агресивна, лазити по смітниках, кидатися на машини, створюючи небезпечні ситуації та інше.

Буває, що через тиждень або два собака повертається, ви радієте її появі, присягаєтесь, що більше не будете відпускати її, але суть в тому, що поки ви не виконуєте дані собі обіцянки, знову і знову випускаючи собаку одну, десь в холоді, в снігу народжує нещасних цуценят нещасна бездомна сука від вашого кобеля. Кілька нікому непотрібних життів, які, швидше за все, обірвуться, по ВАШОМУ благословенню.

Якщо вам ніколи або лінь гуляти зі своєю собакою, то НАВІЩО вона вам? Адже заводячи дитину, ви вчите її читати і говорити, і стежите, щоб він не тікав без вашого відома невідомо куди … Так і завівши собаку, ви ЗОБОВ’ЯЗАНІ за нею доглядати, в тому числі і гуляти з нею на повідку і в наморднику. А якщо ви не хочете цього робити – не заводьте тварин!

Будьте відповідальними, стежте за своїми собаками!

Якщо одного разу ваша собака не повернулася з самовигула, не тіште себе марними надіями і пам’ятайте, що швидше за все вашу собаку не вкрали і він не «не може знайти дорогу додому» …

Ваша собака вже мертва.

Або як мінімум покалічена.

І Ви САМІ допустили це.

Задумайтесь…