Статті

МКП «Щасливі тварини» застерігає: кліщі вже прокинулись!

Протягом двох тижнів ветеринари нашого підприємства зняли з собак близько 50 кліщів, і це ще не травень-місяць! Влітку у тварин, що знаходяться на вулиці така кількість кліщів може знаходитися на одному організмі. Тільки уявіть: самка може висмоктати у 100-200 разів більше крові, ніж важить вона сама. І стати більшою у 120 разів! Скільки ж тоді може висмоктати 50 кліщів? Анемія внаслідок укусу кліща в цьому випадку не найстрайшніше. Існують ще хвороби, які уражають не тільки собак, а ще і людей і можуть призводити до летального результату. Це хвороба Лайма (борреліоз), ерліхіоз, анаплазмоз, бабезіоз, гепатозооноз. Збудники цих хвороб не дарма названі кровопаразитарними. Вони уражають клітини крові. Мішенню для одних є тромбоцити, що приводить до порушення згортання крові, що в свою чергу приводить до крововиливів. Інші уражають еритроцити, що приводить до їх руйнування. Багато собаководів стикалися з піроплазмозом/бабезіозом. Ці паразити якраз руйнують еритроцити, тому симптоми таких хвороб розглянемо на прикладі бабезіозу:

– Підвищення температури тіла до 40.5

– Пригнічення

– Блідість, а потім жовтушність видимих слизових оболонок

– Підвищення частоти дихальних рухів

– Погіршення апетиту

– За кольором сеча нагадує темне пиво

Інші ознаки, які бувають не завжди:

– Запаморочення

– Кульгавість

– Набряки та біль у суглобах (більш актуально для хвороби Лайма)

– Тварина не хоче рухатися та вставати

– Біль у скелетній мускулатурі

При появі цих симптомів необхідно одразу звернутися до ветлікаря. Існує думка, що безпородні собаки не хворіють бабезіозом, але це у корні невірна думка. У тварини формується нестерильний імунітет (у організмі постійно є збудник), який має свої строки. Тобто, якщо собаку довго не кусали кліщі, або кусали не заражені кровопаразитарними збудниками, можливість захворіти зростає.

Кішки не хворіють бабезіозом у наших широтах, бо в нас немає кліща, який є переносником специфічного паразита для котячих. Але хворіють інші тварини, наприклад худоба.

Для того, щоб збудник потрапив у організм хазяїна кліщ повинен вприснути свою слину, а для цього потрібно 24-48 годин. Тому, огляд собаки після прогулянок, особливо у високій траві, лісі, парках і видаляйте кліщів при їх наявності. Особливу увагу потрібно приділити регулярним обробкам від ектопаразитів (бліх та кліщів). Більшість препаратів не дають кліщу присмоктатися до собаки. Асортимент крапель, нашийників і таблеток дуже широкий, на любий смак і бюджет. Вам підкажуть у кожному зоомагазині та ветаптеці. Варто пам’ятати, що найкраще показали себе препарати у таблетках, а нашийники не працюють без попередньої обробки краплями: їх дія не направлена на загибель комах, а тільки на відлякування.

Господарі! Не забувайте про себе! Оглядайте себе після прогулянок з собакою, носіть одяг, який добре захищає тіло та користуйтеся репелентами.