Анонси заходів

Чи варто пригощати собаку їжею зі столу – думка ветеринарів

Нагадуємо, що пригощати своїх хвостатих вихованців солодким – заборонено! Подібні «ласощі» можуть серйозно відбитися на здоров’ї вашого чотириногого друга. Навіть не дуже великі дози можуть призвести до важких поразок внутрішніх органів, аж до ниркової недостатності і до летального результату.

Не можна годувати тварину жирними і смаженими стравами зі святкового столу. Така їжа дуже сильно порушує роботу шлунково-кишкового тракту вихованця. Не менш небезпечні курячі кістки – вони легко кришаться і можуть застрягти в горлі у вашого вихованця або проколоти його кишечник.

Дуже токсичний для собак шоколад. Споживаний в невеликих дозах, він викликає блювоту і діарею, але велика кількість шоколаду може привести до коми або смерті тварини.

Смажена або сира картопля також входить в список заборонених продуктів для собак.

Жирні продукти, наприклад, пончики, пиріжки, так само шкідливі для собак, як і для людей. Така їжа може істотно зашкодити здоров’ю собаки, викликавши панкреатит.

Деякі гриби токсичні для собаки і навіть можуть призвести до смерті тварини, а навіть невелика кількість родзинок або винограду може завдати шкоди ниркам, тому ні в якому разі не годуйте її цими продуктами!

Цибулю і часник шкідливі для собаки через вміст сульфоксидів і дисульфідів. Ці речовини ушкоджують еритроцити в крові тварини, що призводить до анемії. Лук більш небезпечний, ніж часник, але обидва ці овоча надзвичайно шкідливі для вашої собаки.

Алкоголь ветеринари з різних країн світу ставлять на перше місце в рейтингу небезпечних для тварин продуктів і напоїв. Невелика кількість алкоголю може викликати у собаки отруєння, а результатом цього “експерименту” може стати кома і навіть летальний результат.

Власникам тварин рекомендуємо дотримуватися звичайного для собаки режиму годування і стримувати себе в бажанні пригостити вихованця чимось смачненьким зі святкового столу або мангала!