Статті

Спека та тварини

До Маріуполя нарешті завітало тепле, а частіше спекотне літо. І прохолоди в такі дні хочеться не тільки людям, а і нашим пухнастим друзям! Що можна зробити для того, щоб тваринці було краще і як вберегтися від теплового удару, розберемося разом з ветеринарними лікарями МКП «Щасливі тварини».

Собаки дуже чутливі до спеки, бо в них фізіологічно майже відсутні потові залози, тому єдиним методом охолодження є пришвидшене дихання. При перегріві та сонячному ударі у тварин розвивається багато патологій, які можуть призвести до загибелі.

Найбільш сприятливі брахіцефали (бульдоги, мопси), тварини з ожирінням, хворобами серця та легень, а також собаки та коти з довгою густою шерстю.

Симптоми різні, частіше за все це задуха, апатія, підвищення температури тіла, порушення координації, судоми, запаморочення та втрата свідомості.

Потрібно максимально швидко звернутися до ветеринарної клініки, особливо якщо температура тварини вище 42 градусів. До цього потрібно перенести хвостатого у темне прохолодне місце, змочити водою голову та лапи, не заливаючи повністю, щоб не створити ефект сауни. І не треба одразу лити на тварину крижаною водою та відпаювати її – цим можна викликати шок.

• Вигулюйте собаку рано вранці та пізно вечором;

• Не обмежуйте доступ до води. Ви можете допомогти також безпритульним собакам і облаштувати місця для пиття та доливати у миски чисту воду по мірі необхідності;

• Вранці давайте меншу порцію корму, ніж вечором;

• Не залишайте собаку одну у машині навіть на 5 хвилин. У деяких країнах та штатах США дозволено розбити вікно авто, якщо там знаходиться собака;

• Не надягайте на собаку тісний намордник, пам’ятаєте як вони охолоджуються?• Не дозволяйте собаці довго проводити під кондиціонером та на протязі;

• Існують охолоджуючі килимки та жилети для тварин, їх можна використовувати. Для маленьких пухнастих у нагоді стане проста пляшка з холодною водою.

А як щодо стрижок?

По-перше, існують собаки, якім стрижки потрібно проводити не залежно від погоди, наприклад у йоркшерських терьєрів та пуделів шерсть схожа за структурою на людське волосся та росте постійно. Існують собаки, яких неможна стригти під машинку ні в якому разі, бо це шкодить не тільки шерсті – хаскі, померанські шпиці та інші. До стрижки кішок також радимо підходити з обережністю, в них шерстний покрів може і не відновитися до початкового стану.

По-друге, шерсть у тварин виконує теплопровідну функцію, тобто узимку зігріває, а влітку охолоджує. Нам теж жарко, хоч ми і без шерсті, правда? Тобто стрижений тільки влітку чотирилапий може отримати тепловий удар так само швидко, як і не стрижений. А ще шерсть захищає від ультрафіолету, що шкодить шкірі.

Пам’ятайте, що ваша тварина – ваша відповідальність і тільки Ви можете вирішувати як їй буде краще, ми тільки поділилися корисними порадами. Будьте здорові та стерилізуйте тварин